Tööalase rehabilitatsiooni teenused on mõeldud alates 16.-aasta vanusest kuni vanaduspensioni ealistele inimestele, kes töötavad, otsivad tööd või õpivad ning neid teenuseid vahendab Töötukassa. Tööalane rehabilitatsioon on mõeldud tööealistele vähenenud töövõimega inimestele ehk inimestele, kellel on puue või tuvastatud osaline töövõime või on nad tunnistatud töövõimetuks. Tööalasest rehabilitatsioonist saavad abi inimesed, kellel on puude või haiguse tõttu mitmeid takistusi ja kes vajavad seetõttu tööle asumiseks või töötamise jätkamiseks erinevate spetsialistide abi. Rehabilitatsioonimeeskond saab inimest toetada töötamise jätkamisel, tööle asumisel või tööeluks ettevalmistamisel.

Kuidas tööalasele rehabilitatsiooniteenusele saada?

Esiteks pöördu töötukassa juhtumikorraldaja poole ja lepi temaga kokku aeg kohtumiseks, seejärel:

  • töötukassa juhtumikorraldaja hindab sinu teenusevajadust;
  • lepite juhtumikorraldajaga kokku rehabilitatsiooni eesmärgi;
  • valid enda jaoks sobiva rehabilitatsiooniasutuse;
  • kui selleks väljavalitud asutuseks osutub MTÜ LUMI TERAAPIA, siis lepi kokku kohtumine meie koordinaatoriga, kellega koos koostate te tegevuskava;
  • töötukassa kinnitab tegevuskava;
  • saad alustada rehabilitatsiooniteenusel osalemist MTÜ LUMI TERAAPIAS ja siis me selgitame juba täpsemalt kuidas teenused ja kõik olema hakkab ning teeme koos teenuste jaotumise aasta plaani, et ressursse kõige efektiivsemalt kasutada.

 

 

Võta julgelt ühendust sulle sobiva töötukassa esindusega ja lepi kokku kohtumine juhtumikorraldajaga. Töötukassa esinduste kontaktid leiad siit:

https://www.tootukassa.ee/kontaktid/tootukassa-esindused